X.Mistrovství České republiky 2008

30.03.2008

Praha- Sport Park Stromovka, 28.-30.3.2008, Mistrovství ČR v kategoriích Open Singles, Open Doubles, Penalty, Válka brankářů a 2ball, Český pohár žen jednotlivkyň a dvojic a turnaj juniorských jednotlivců a dvojic. Přes 250 hráčů, 25 hracích stolů a 3 testovací budoucí turnajové verze Rosengart. To vše pod hlavičkou ITSF PRO TOUR.

Páteční den byl ve znamení FUN disciplín: Penalty a války brankářů. Většina hráčů to také jako zábavu pojala a spíše si zkoušeli, s jakými očekáváními mohou do hlavních disciplín vstoupit. Z „našich" ukázal v penaltách svůj potenciál David Plasgura, který porazil Adama Pernicu (3.hráč žebříčku zlínského kraje).

V sobotu se kategorie Open Doubles (120) nepovedla v podstatě nikomu z FSSK. Nejžhavější tělísko v ohni na nejvyšší příčky byla dvojice Pavol Kováčik a Marek Vaňous. Z počátku jejich suverénní tah soutěží byl přibržděn pozdějšími vítězi Wolným se Zubou a definitivní konec na 7.místě znamenalo setkání s dvojicí Petr Pražák a Aleš Brabenec (ti brali nakonec bronz). Petr Plasgura s Markem Matysem taky rozhodně nepatřili k těm slabším dvojicím, ba naopak, jenže nejdříve prohráli s už zmíněnými Wolným a Zubou a v levo s Maďary Jándim a Mile(5.místo). Jejich konečná 17.pozice ale bohužel přesně odpovídá předvedenému výkonu. Obdobně si svoje 49.umístění zasloužili Radim Obert s Karolínou Holou, kdy pro Radima skončil turnaj, už když byli s Karolínou poslání do leva dvojicí Slavík- Zechmeister. To pro Nikolu Plasgurovu s jejím spoluhráčem Petrem Pospěchem je naopak 17.příčka pěkný výsledek a taky ostatní si rozhodně neudělali ostudu( Karel Šebesta- David Plasgura, Martin Čala- Martin Vlček, Lenka Šárková- Hanka Jadlovcová).

Pro dívčí část výpravy byl ještě připraven turnaj ženských jednotlivkyň. Z celkově 35 hráček se Karolína Holá umístila na 7. a Nikola Plasgurová na 9.místě a naše mladičké juniorky Lenka Šárková a Hanka Jadlovcová opět vystrčily výstražné růžky, když např. Lenka nadělila jeden leg jedné z nejlepších slovenských hráček Renátě Mečlové.

Neděle přinesla královskou disciplínu Open Singels (158). Tato disciplína dovršila nezdařený víkend pro Petra Plasguru, který své závěrečné zápasy vypustil (49.místo). Obdobně na tom nakonec byl i Radim, který sice s absolutní převahou porazil např. Martina Dobyáše ( loňského stříbrného z MČR), ale následně vyhořel i se slabšími soupeři v posledních zápasech (33.místo). Karel Šebesta sám za sebe hrál a bojoval lépe než předešlý den ve dvojicích a nechal za sebou 2/3 startovního pole (49.místo). To nejlepší ale nakonec- Mistrem České republiky jednotlivců za rok 2008 se stal Pavol Kováčik, kterému patří největší gratulace a veškeré vavříny a sláva.

Další ženská disciplína, tentokráte dvojice (17), opět trochu zvedla náladu v řadách FSSK, kdy si Nikola s Andreou Maratovou vydobyly 4.místo a Karolína s Renátou Mečlovou pozici 5. Před nimi se tak objevily už jen české reprezentační hráčky a světová jednička Samatha Di Paolo, která obě ženské kategorie bez zaváhání zcela ovládla.

Juniorské jedničky (21) i dvojice (10) byly turnaje, kde se překvapení nekonalo a obě zlata si odvezl slovenský mladíček Erik Tažík a naši mladí hráči si tady opět sbírali další zkušenosti. Např. Martin Čala sice prohrál v juniorských jedničkách oba zápasy, ale až v rozhodujícím 3.legu, což si taky zaslouží aspoň malinkou pochvalu.

Organizace turnaje neměla žádné zásadní nedostatky. Stoly Rosengart byly ve standardním stavu, na něž jsme zvyklí ze všech větších turnajů a jejich počet byl dostatečný. Výběr místa byl sice trochu mimo přímou dostupnost, ale to plně vynahradil vzhled a zázemí sportovní haly, které vyloženě vybízelo ke sportovní atmosféře, kterou narušovalo jediné- nedodržování DRESS Codu výhradně ze strany českých hráčů a nedůslednost k jeho sankcionování v případě porušení ze strany organizátorů. Velkým mínusem byla absence světových zahraničních hráčů. V celkovém součtu se jedná zatím o nejlepší turnaj, který byl kdy pořádán na území České republiky. Konečný počet bodů za celou akci je 8 ( kdy 10 je nejvíce ).